Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie

Herb%20Redy Nasza Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie, im. Małego Trójmiasta Kaszubskiego, obchodziła dziś jubileusz 45-lecia swojego powstania.

Pierwsza część obchodów odbyła się w naszym kościele. W intencji całego środowiska szkoły: uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji i wszystkich pracowników – tych aktualnych i byłych – redzcy kapłani sprawowali Mszę św. Przewodniczył jej Ks. Infułat Albin Potracki. Dostojnych gości kapłanów, przedstawicieli władz samorządowych z Panem Burmistrzem Krzysztofem Krzemińskim oraz środowisko SP 2 z Panią Dyrektor Danutą Basendowską na czele, przywitał gospodarz świątyni – Ks. Kanonik Jan Kowalski. Wraz z Księdzem Kanonikiem Marianem Świątkiem i Ks. Dyrektorem Andrzejem Pradelą modlili się o dobre owoce dzieła wychowania młodego pokolenia, które od wieków opierało się na współpracy Kościoła i szkoły – jak przypomniał w swojej homilii koncelebrujący Mszę św. Ks. Kanonik Franciszek Lisiński.

Po wspólnej modlitwie, którą uświetniał chór dziecięcy pod opieką Pani Barbary Tańskiej, wszyscy udali się do szkoły na dalszą część obchodów.

Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły, a nade wszystko dzieciom i ich rodzicom życzymy wielu sukcesów we wzrastaniu w mądrości u Boga i u ludzi.

Kapłani i wierni parafii Św. Antoniego.

relacja TV TTM