LEDNICA SENIORA

1 WRZEŚNIA 2012 r.

 • wyjazd o 6.00. Zbiórka przed kościołem.
  Przejazd autokarem do Gniezna. Modlitwa w katedrze gnieźnieńskiej
 • przejazd na pola lednickie
  12.00 Anioł Pański
  12.15 MSZA ŚWIĘTA, przerwa
  15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
  15.30 Spotkanie ze św. Siostrą Faustyną
  16.00 Spotkanie z Jezusem Miłosiernym w Jego Obrazie
  16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
  17.00 WYBÓR CHRYSTUSA
  Przejście przez Bramę III Tysiąclecia
 • Powrót ok. godziny 23.30
 • Koszt wyjazdu 60 zł. (przejazd) + 7 zł. materiały na spotkanie (na miejscu)

Od kilku już lat na Pola Lednickie w pierwszą sobotę września przybywają seniorzy. To spotkanie, które nazywa się Lednica Seniora jest niejako gestem młodzieży w stronę starszych. Młodzież ma wiele takich spotkań, a o starszych często się zapomina, pozostawia samym sobie. Lednica nie jest tylko dla młodzieży, jest dla wszystkich młodych duchem! To dla starszych pokoleń powstało to spotkanie. W końcu im młodzież zawdzięcza wychowanie i wolność zgromadzeń.

Podczas każdej Lednicy Seniora starsi, tak jak młodzi w czerwcu, uczestniczą w Mszy Świętej, adorują Najświętszy Sakrament i wybierają Chrystusa w symbolicznym akcie przejścia przez Bramę – Rybę. Każde spotkanie wrześniowe ma swoje hasło, które jest takie samo jak hasło Ogólnopolskiego Spotkania Młodych nad Lednicą w czerwcu. Spotkanie seniorów trwa około 6 godzin, od 12:00 do 18:00. Seniorzy otrzymują też te same co młodzi symbole lednickie.

Nieodłącznym elementem każdego spotkania nad Lednicą jest taniec i śpiew. Starsi śpiewają i tańczą, często nie gorzej od młodych. Czasami ojciec Jan żartuje: „Uważajcie, bo wam ZUS renty poodbiera!”. Piosenki Siewców Lednicy porywają wszystkich, niezależnie od wieku. W końcu nad Lednicą przez śpiew i taniec chwalimy Boga.