Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA
26 STYCZNIA 2020 r.

 

1. Dzisiaj z woli papieża Franciszka w Kościele Powszechnym Niedziela Słowa Bożego poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu słowa Bożego.

2. W naszej parafii ostatnie dni KOLĘDY 2020!
Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła do którego należy od chwili chrztu świętego. Pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.
Dziękujemy za wspólną modlitwę, dobroć i każdą ofiarę złożoną na zapłacenie za prace budowlane w kawiarence parafialnej. Z racji kolędy msze św. od poniedziałku do piątku po południu o godz. 15.30, w sobotę msza św. niedzielna o 18.30.
W sobotę od godz. 10.00 kolęda dodatkowa u tych Parafian, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, a zgłosili chęć w terminie dodatkowym.

3. W sobotę – tradycyjnie w I sobotę miesiąca msza św. poranna o godz. 7.00 ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po mszy św. medytacja i różaniec święty.

4. W przyszłą niedzielę – 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na mszę św. niedzielną przynieśmy z domu świece, które poświęcimy. Na mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami (także dzieciom komunijnym poświęcimy świece). Ofiarę w tym dniu do puszki przeznaczamy na klasztory klauzurowe w naszej Archidiecezji.

5. Polecamy GN i parafialną gazetkę Antoni.