VI POMORSKI FESTIWAL PIEŚNI WIELKOPSTNEJ

VI PFPW

W ubiegłą sobotę 24 marca  parafialny chór św. Jana wspólnie z innymi chórami z Pomorza (i nie tylko z Pomorza) uczestniczył w VI Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej, który odbywał się dziś w kościele św. Wojciecha w Kielnie. Chór występował podczas pierwszego bloku przesłuchań konkursowych, wykonując cztery utwory o tematyce pasyjnej – utwór Zawitaj Ukrzyżowany (opracowanie J. Gałuszka), następnie Skalisty brzeg Golgoty J. S. Bacha i Ecce Homo G. Bouzignaca, a także utwór Getsemani w opracowaniu S. de Ford. Nieustannie rozwijamy talenty chwaląc i uwielbiając Boga śpiewem. Chór posiada swoją stronę internetową. Zachęcamy do odwiedzenia: http://emcepe.pl/chor_sw_jana_w_redzie/

Jeśli lubisz śpiewać bez względu na okoliczności oraz przebywać wśród ludzi i robić coś dla innych – to masz wszelkie predyspozycje aby zostać chórzystą!

Dzięki chórowi możesz dodać do swojego życia element współtworzenia i przeżywania sztuki na wysokim poziomie. Jednocześnie masz możliwość pomóc swoim śpiewem w modlitwie i wzbogacić liturgię mszy świętej. Możesz również zrealizować swoje pasje muzyczne.

Nie wymagamy doświadczenia śpiewania w innych zespołach ani umiejętności śpiewania z nut, nie oczekujemy skończonej szkoły muzycznej – potrzebną wiedzę i umiejętności zdobędziesz w trakcie prób i warsztatów. Mile widziana natomiast jest odrobina odwagi, szczypta zapału do śpiewania, szczere chęci do pracy i trochę czasu poświęconego na próby. Wystarczy skontaktować się z nami i przyjść na próbę, poddać się prostemu i bezbolesnemu przesłuchaniu, a potem już zostać z nami i śpiewać!

Zapraszamy!!!