HOLY WINS REDA 2012

IMG_6047IMG_5991IMG_5961IMG_6027IMG_5998

IMG_5963

 

 

 

 

 

 

W środowy wieczór 31 października odbyły się w Redzie dekanalne obchody Wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych pod nazwą Holy Wins – Święty Zwycięża! Było to już drugie spotkanie zorganizowane przez księży z parafii redzkich oraz rumskich tworzących dekanat Reda. Przeczytaj relację z obchodów.

ZOBACZ ZDJĘCIA

W środowy wieczór 31 października odbyły się w Redzie dekanalne obchody Wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych pod nazwą Holy Wins – Święty Zwycięża! Było to już drugie spotkanie zorganizowane przez księży z parafii redzkich oraz rumskich tworzących dekanat Reda.
Wieczór rozpoczął się w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przed oficjalnym rozpoczęciem organizatorzy zadbali o stworzenie klimatu radosnej modlitwy poprzez naukę pieśni. Wieczór rozpoczął proboszcz tejże parafii ks. kanonik Marian Świątek witając przybyłych. Ksiądz proboszcz wyraził swoją radość, że tak wielu młodych, zarówno ciałem jak i duchem, wybrało tego wieczoru drogę Światła, zamiast Ciemności, modlitwę i śpiew dla Jezusa zamiast tak zwanego „święta Halloween”. Po powitaniu, głos zabrał ks. Krzysztof Konkol, który przybliżał zebranym pojęcie Świętości. Ksiądz Krzysztof zaznaczył, że droga do Świętości opiera się na czterech filarach: pragnienia przez człowieka Świętości, miłości do Boga, miłości do drugiego człowieka niezależnie czy jest dla nas miły czy trudny oraz na uznaniu swojej grzeszności. Gośćmi wieczoru byli Święci (wyniesieni na ołtarze po-mimo swojej grzeszności), których sylwetki zaprezentowała młodzież. Zebrani poznali krótkie życiorysy: św. Mateusza, św. Pelagii, św. Franciszka, bł. Bartolo Longo, św. Teresy Benedykty od Krzyża oraz bł. Wincentego Frelichowskiego.
Następnie księża przypomnieli o uzdrawiającej mocy Sakramentów: spowiedzi świętej, Eucharystii oraz Adoracji. Ostatnim punktem programu w parafii pw. Wniebowzięcia Naj-świętszej Maryi Panny była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Uczestnicy mieli możliwość indywidualnej modlitwy. Po błogosławieństwie Naj-świętszym Sakramentem zebrani prze-maszerowali ulicami Redy, by dać świadectwo swojej żywej wiary przed mieszkańcami naszego miasta. W czasie drogi śpiewano radosne pieśni, skandowano hasła, w powietrzu unosił się ogromny entuzjazm. Marsz zakończył się po przybyciu do parafii pw. Świętego Antoniego. W naszej parafii została odprawiona msza kończąca uroczystości pod przewodnictwem ks. prałata Włodzimierza Kozłowskiego. Muzycznym upiększeniem liturgii podjęła się Schola Młodzieżowa. W homilii ks. Krystian Wilczyński przybliżył jeszcze raz temat Świętości. Przypomniał, że tylko Bóg jest Święty, że to On sam w postaci Swego Syna zszedł na Ziemię by objawić nam wolę Ojca, którą jest Świętość każdego czło-wieka. Naszym powołaniem jest podążać drogą Świętości bo, gdy przeminie postać tego świata będziemy trwać wiecznie szczęśliwi przebywając z naszym Zbawicielem.
Na zakończenie ks. Kanonik Jan Kowalski, jako gospodarz podziękował wszystkim organizatorom oraz podkreślił jak ważnym świętem jest Uroczystość Wszystkich Świętych. Po uroczystym zakończeniu Eucharystii na uczestników czekała niespodzianka – słodki poczęstunek.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego pięknego wieczoru, oraz tym, którzy brali udział w tym wydarzeniu. Mamy gorącą nadzieję, że spotkamy się za rok!!! Magdalena Augustynowicz.