I Komunia Święta

I Komunia Święta 2017

Pierwsza Komunia Święta oraz Sakrament Pokuty i Pojednania to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Los każdego z nas w dużej mierze zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce.

Obecnie rozpoczęliśmy przygotowanie do przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania w drugich klasach szkoły podstawowej. (Zapisy – prosimy o dostarczenie wypełnionej karty zgłoszeniowej – KARTA) Jednakże dzieci przystąpią do pierwszej Komunii Św. w klasie trzeciej – 13 Maja 2017 roku w 100-lecie objawień Fatimskich.

Rodzice wraz z dziećmi zobowiązali się do uczestnictwa we Mszy Św. w każdą niedzielę o godzinie 10.30. Dzieci u katechetów zaliczają zadane modlitwy (modlitwy-do-nauczenia-karta) i uczestniczą w okresowych nabożeństwach (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa). Odbywają się cykliczne spotkania z rodzicami oraz dziećmi.

  • I Komunia Święta odbędzie się w III klasie SP – 13 maja 2017 roku
(dokładne daty, oraz terminy spotkań z rodzicami będą na bieżąco podawane w ogłoszeniach parafialnych)