I Nieszpory Adwentu z uroczystym lucenarium

DSC09734 DSC09743 DSC09753 DSC09760 Posługując się tradycyjną metodą liczenia czasu, Kościół rozpoczyna świętowanie niedziel i uroczystości od 
I Nieszporów po zapadnięciu zmroku dnia poprzedniego. Czas od wieczoru do świtu nazwywa się wtedy wigilią, która już jest świętowaniem uroczystego dnia. Stąd właśnie w dzisiejszą sobotę wieczorem rozpoczęliśmy okres Adwentu – nowy rok liturgiczny w Kościele.

Wieczorem, o 17.45 w kaplicy nasi młodzi parafianie odśpiewali uroczyste lucenarium, podczas którego została zapalona pierwsza świeca na wieńcu adwentowym. Jest to znak, że zaczęło się uroczyste odliczanie do przyjścia Chrystusa na świat. Ciemna kaplica, symbolizująca mroki świata pogrążonego w grzechu i beznadziei, rozbłysła światłem zapowiadającym przyjście Zbawiciela na świat – nadziei która zawieść nie może. Światło to zostało rozdane wszystkim ludziom, którzy nim oświeceni radosnie oddali cześć Emmanuelowi – Bogu, który zechciał być Bogiem z nami.

Po obrzędzie światła odśpiewaliśmy uroczyste I Nieszpory I Niedzieli Adwentu. Przewodniczył im Diakon Jan, zaś śpiewami liturgicznymi zajęła się młodzież z zespołu "Cali Twoi" ubogaconego o pewne głosy rozmiłowanych w śpiewie parafian.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na modlitwę w każdą kolejną wigilię niedziel adwentu – co sobotę o 17.45.

zobacz zdjęcia