II Indywidualna Nocna Droga Krzyżowa

Indywidualna Nocna
Droga Krzyżowa na Kalwarię Wejherowską
24/25 marca 2023r.

Rozpoczęcie w kościele parafialnym
św. Antoniego Padewskiego w Redzie
o godz. 23:00

Wyjście z kościoła – przejście tunelem pod torami – ul. Leśnaul. Gniewowska – przed Sklepem Limonka w ul. Jarą (blisko 3 km drogą do szlabanu i następnie leśną ścieżką do ul. Spacerowej)ul. Spacerową do sklepu w Gniewowie – przy sklepie w prawo do Kaplicy św. Huberta – przed kaplicą w lewo – wejście do lasu – pierwsza ścieżka (górna) nw prawo (następnie około 6 km drogą leśną przez Młynki wzdłuż Cedronu)Młyn Cedroński. Następnie w lewo i dojście do Drogi Wojewódzkiej 218 – przejście do początku Kalwarii Wejherowskiej – Kaplica Piłata – i wejście na Kalwarię – przejście Kalwarią – zakończenie Kaplica Grób Pański – przejście na stację SKM Wejherowo.

Czas przejścia: około 4h

 Rozkład SKM     Wejherowo-Reda

2:32 – 2:43        4:02 – 4:13        5:02 – 5:13

Indywidualna Nocna Droga Krzyżowa ma charakter pokutny, dlatego zaleca się przemierzanie jej w samotności i ciszy. Podczas marszu proponujemy skorzystanie z rozważań opublikowanych na stronie www.edk.org.pl/rozwazania, które można pobrać w formie audio (konieczność posiadania słuchawek), w formie mobilnej lub wydrukować i posiadać w formie papierowej.

Informujemy, że przez sporą część drogi występują problemy z zasięgiem niektórych sieci telefonii komórkowej.

Apelujemy o właściwy, ciepły ubiór i zabranie ze sobą pożywienia oraz picia. Ważnym elementem wyposażenia jest latarka, która w pomoże szczególnie w terenach leśnych.

Poniżej załączamy mapę trasy od kościoła św. Antoniego do początku Kalwarii Wejherowskiej.