Mamy Nowych Lektorów

DSC02524 DSC02531 DSC02560

Na Mszy świętej o godz. 12.00 miała miejsce promocja lektorska ośmiu ministrantów naszej parafii. Do grona lektorów zostali włączeni: Tomasz Banaś, Jakub Baranowski, Michał Chimerek, Łukasz Kukawka, Michał Kużel, Mariusz Piądło, Mateusz Syldatk, Mikołaj Trybull. Wieczorem 31 marca do grona lektorów dołączył Paweł Jakubowski.

Przed Księdzem Proboszczem, w obecności swoich rodziców nasi parafianie złożyli swoje przyrzeczenie lektorskie, w którym zapewniali o swym gorliwym i sumiennym czytaniu słowa Bożego na zgromadzeniach liturgicznych oraz o życiu według niego.

Wyczytani kandydaci zostali wcześniej pouczeni o godności funkcji do jakiej zostają włączeni i do osobistych zobowiązań płynących z tego faktu. Ksiądz Proboszcz pobłogosławił ich na pełnienie tego zadania w Kościele, tym samym włączył ich do grona lektorów.

Nowo ustanowieni lektorzy przygotowywali się do tej funkcji od września. Pilnie uczęszczali na zajęcia kształcące ich wymowę i sposób przekazywania treści Objawionych zawartych w Piśmie Świętym. Zajęcia prowadziła Pani Czesława Gil, wieloletnia nauczycielka języka polskiego.

W ostatnim czasie lektorzy brali udział w pierwszej edycji Szkoły Lektora, utworzonej w ramach Duszpasterstwa Liturgicznej Służby Ołtarza  Archidiecezji Gdańskiej, z inicjatywy Ks. Piotra Tartasa. Pogłębiali tam wiedzę i umięjętności na temat Pisma Świętego, Liturgii oraz Fonetyki.

31 marca, na wieczornej Mszy św. do grona lektorów dołączył Paweł Jakubowski, który nie mógł być na uroczystości w niedzielę.

Nowo ustanowieni lektorzy powiększyli grono lektorów naszej parafii do liczby 24. Ufamy, że dzięki zaangażowaniu ich wszystkich lepiej będziemy słyszeli i rozumieli co mówi do nas Bóg.

zobacz zdjęcia z promocji ośmiu lektorów 

zobacz zdjęcia z promocji Pawła Jakubowskiego