Modlitwa za kapłanów

WIELKI CZWARTEK 2019
„Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”.

Na progu Wielkiego Tygodnia pragniemy tradycyjnie zaprosić Was do włączenia się w dzieło środowiska strony www.kaplani.com.pl – „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”.
Celem tego dzieła jest podjęcie modlitwy w intencji księży. W tym roku modlimy się, aby kapłani byli sługami Maryi w czystości serca.

W Wielki Czwartek, po liturgii upamiętniającej Ostatnią Wieczerzę i ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, będziemy mogli wziąć wizytówki, na których znajduje się imię księdza, rok jego święceń i intencja.

Osoba, która weźmie wizytówkę zobowiązuje się do codziennej modlitwy za danego kapłana przez 30 dni. Według uznania można ten czas wydłużyć, bądź przekazać intencję innej osobie, aby modlitwa nie ustała. Modlitwę można łączyć z dowolnymi praktykami religijnymi, np. Eucharystią, postem czy nabożeństwem.

Część wizytówek zawiera imiona księży, którzy posługują w naszej parafii. Niech nasza modlitwa będzie dla nich wsparciem w codziennym kroczeniu drogą powołania, ale również podziękowaniem za ich trud i oddanie w ukazywaniu nam Boga.

„Przechowujemy ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas”. (2 Kor 4,7)