Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 

21 lipca 2019.

 1. Trwają wakacje. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek odpoczywamy.
 2. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. zawsze 20 min. przed każdą mszą św. Nie spowiadamy w czasie mszy św.!
 3. Msze św. w niedzielę w lipcu i sierpniu o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 20.00.
 4. We wtorek, 23. dzień miesiąca – o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Ojca Pio. Msza św. wspólna o 18.30 w naszych intencjach, które podajemy w zakrystii przed mszą św. lub składamy do skarbony w kaplicy Miłosierdzia.
 5. W czwartek 25 lipca wspomnienie św. Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów i św. Krzysztofa – patrona kierowców.
  W dniach 21 – 28 lipca obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców pod hasłem: ,,Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”
  W czwartek po mszy św. wieczornej poświęcimy pojazdy (samochody, motocykle i rowery).  Prosimy zaparkować na placu kościelnym. Można poświęcić pojazdy każdego roku. 

  Przypomnijmy także dzisiaj sobie, że kierowanie pojazdem roztropne i zgodne z przepisami jest także kwestią moralności i grzechu. Ewidentne lekceważenie przepisów może być grzechem i to ciężkim. Trzeba w naszych rachunkach sumienia przy spowiedzi św. uwzględnić również i tę sferę odpowiedzialności sumienia.

  W tym dniach MIVA Polska prowadzi „Akcję św. Krzysztof” –  podaruj i Ty polskim misjonarzom 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże. Dzięki tym wszystkim, którzy z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów składają swoje ofiary, polscy misjonarze już w prawie 50 krajach świata otrzymali potrzebną pomoc na zakup misyjnych środków transportu.

 1. polecamy prasę katolicką: GN.