Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV niedziela zwykła
15 września 2019 r.

 

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Siostrę Anitę, Pallotynkę, pracującą od wielu lat w Kamerunie w Afryce. W odpowiedzi na słowo Siostry – podzielmy się ofiarą na dzieła misyjne.
2. Jutro w poniedziałek, 16.dzień miesiąca o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II, a we wtorek o 18.00 do Św. Antoniego.
3. W środę wspomnienie Św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, dzieci i młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, zwłaszcza teraz na początku nowego roku szkolnego.
4. W piątek 20 września o godz. 17.30 sprzed naszego kościoła wyrusza pielgrzymka do Ziemi Świętej. Przewodnikiem naszej 50-osobowej grupy pielgrzymów będzie nasz biblista ks. dr Piotr Przyborek. Będziemy pamiętać o naszej parafii, ale i my prosimy o modlitwę za nas pielgrzymów. Pierwsza wprowadzająca katecheza ks. Piotra dla wszystkich pielgrzymów odbędzie się jutro w poniedziałek o 19.30 w sali parafialnej.
5. Zapraszamy do wspólnej i indywidualnej modlitwy w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w ciszy, natomiast głośno i wspólnie odmawiamy tylko koronkę o godz. 15.00 i wieczorem o 17.45 lub 17.30 różaniec święty. Poza tą wspólną modlitwą prosimy o ciszę.
6. Narzeczonych i Tych którzy pragną przygotować się nieco wcześniej do zawarcia s. małżeństwa zapraszamy na obowiązkowe nauki przedmałżeńskie: w Rumi przy parafii Sanktuarium WWNMP w dniach 20-21 września oraz 5 października. Spotkania prowadzi doświadczony zespół doradców życia małżeńskiego i rodzinnego. Zapisy w kancelarii i na furcie Domu. A także w naszym mieście w Redzie przy parafii WNMP przy ul. Gdańskiej w dniach 14 – 18 października br. Spotkania odbywać się będą w salkach katechetycznych o godz. 18.30. Zapisy w dniu rozpoczęcia.
7. Polecamy Gościa Niedzielnego.