Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA
21 STYCZNIA 2018.

1. W naszej parafii trwa KOLĘDA 2018!
Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu Bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Dzisiaj od godz. 14.00 odwiedzimy Parafian przy ul. Morskiej 4, Obwodowej 31A i 35 E, jutro w pon. od 16.tej ul. Mickiewicza 3 i 4, Obwodowa 35A<B<C<D, we wtorek ul. Szkolna 44,46.48 i Św. Wojciecha 9, w środę Osadnicza 1, 3, 5 w czwartek ul. Św. Wojciecha 19, Obwodowa 26 i Gdańska 48-76, w piątek ul. Prusa 5, 7 i domki oraz Brzechwy 5, w sobotę od 10.00 ul. Szkolna domki, Gdańska od ul. Szkolnej do końca oraz Garncarska 17.
Prośba do nowych Parafian, mieszkańców ul. Morskiej 7: jeśli chcemy przyjąć księdza na kolędę 29.01. w poniedziałek – prosimy zgłosić się do zakrystii po mszach świętych, albo podejść do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub napisać e-maila do naszej parafii. Wcześniejsze zgłoszenie ułatwi nam kapłanom kolędę w konkretnym dniu.
Dziękujemy za wspólną modlitwę, dobroć i każdą ofiarę złożoną na prace związane z budową sali parafialnej, która powstanie na wiosnę w miejscu starej kaplicy. Będzie ona służyć nam dla spotkań Caritasu, kiermaszów, spotkań dla dzieci i młodzieży, a także w niedzielę po mszach św., aby można było zatrzymać się na chwilę rozmowy przy kawie czy herbacie. Z racji kolędy msze św. od poniedziałku do piątku po południu o godz. 15.30, w sobotę msza św, niedzielna o 18.30. W tym tygodniu kolędować także będzie pośród naszych Parafian ks. diakon Tomasz Topolski, który od lutego rozpocznie w naszej parafii praktykę diakońską. Przyjmijmy Go równie serdecznie jak diakona Francesco, któremu dziękujemy za piękną posługę pośród nas.
2. We wtorek, 23.01. o 15.00 nowenna do Św. Ojca Pio. Intencje na mszę św. przez wst. Ojca Pio składamy do poniedziałku do skarbony w kaplicy.
3. W środę rano o 7.30 i o godz. 15.00 Nowenna do MBNP.
4. Zachęcamy do nabycia „Gościa niedzielnego” i naszego parafialnego tygodnika „Antoni”.
5. W przyszłą niedzielę, 28.01. gościć będziemy misjonarza z Ukrainy, ks. Jakuba Dębickiego. Po mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę na misje na Ukrainie.