Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV niedziela zwykła – 21.11. 2021.– CHRYSTUSA KRÓLA

1. We wtorek trzecia i ostatnia msza św. wspólna za naszych zmarłych: o 18.00 odczytamy imiona naszych zmarłych, a o 18.30 w tej intencji odprawimy mszę św. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Ojca Pio.

2. W tym roku ze względu na panującą pandemię – kolęda 2021/2022 w naszej parafii tylko na indywidualne zgłoszenia. Aby zgłosić chęć przyjęcia w naszym domu Bożego Błogosławieństwa, prosimy skorzystać z jednej wybranej formy:

– można zgłosić za pośrednictwem kolektorów, którzy przyniosą do naszego domu pobłogosławiony opłatek wigilijny;

– można zgłosić kolędę na specjalnego e-maila: koledaantoni@gmail.com

– można kartkę z nazwiskiem i dokładnym adresem wrzucić do skarbony, która jest ustawiona w kościele za ławkami;

Te zgłoszenia Parafian przyjmujemy do końca listopada. Po tym terminie ułożymy plan kolęd w naszej parafii.

3. W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota parafii także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszamy Parafian, aby wypowiedzieć się i podzielić się swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty, na spotkanie do parafialnej kawiarenki 25 listopada w czwartek na godz. 19.15.

4. Dzisiaj – w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – na prośbę Episkopatu Polski zbiórka do puszek dla Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.

Rodzina pogorzelców składa za pośrednictwem parafii serdeczne podziękowanie Wszystkim którzy okazali serce i złożyli ofiarę (w nd 7.11. – 5625 zł + 3926 zł dochód z rogali św. Marcina w nd 14.11.)

5. W sobotę o godz. 18.00 pierwsze adwentowe nieszpory i zapalenie pierwszej świecy adwentowej na wieńcu.

6. Polecamy GN.