Ogłoszenia duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła
20 stycznia 2019 r.

1. W naszej parafii trwa KOLĘDA 2019!

Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu Bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.
Plan kolęd wywieszony jest w gablocie ogłoszeń przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Wodę poświęconą możemy zabierać z naczynia, które znajduje się z tyłu w naszej kaplicy, która otwarta jest od 7.00 do 16.00.
Dzieci i młodzież ucząca się, na kolędę przygotowuje zeszyt od religii.
Dziękujemy za wspólną modlitwę, dobroć i każdą ofiarę złożoną na prace związane z budową kawiarenki parafialnej. Z racji kolędy msze św. od poniedziałku do piątku po południu o godz. 15.30, w sobotę msza św. niedzielna o 18.30.

2. Jutro w poniedziałek, 21.01. obchodzić będziemy DZIEŃ BABCI, a we wtorek DZIEŃ DZIADKA. Kierując się wiarą i miłością, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami otaczajmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

3. W środę o godz. 15.00 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem do św. Ojca Pio, a msza św. ofiarowana przej Jego wstawiennictwo. Intencje składamy na te mszę św. do skarbony w kaplicy. Ze względu na kolędę nie ma spotkania Grupy Modlitwy.

4. W sobotę, 26.01. o godz. 12.00 w sali parafialnej odbędzie się miara na nowy strój komunijny dziecka z kl. III. Zapraszamy rodziców z dziećmi.

5. Zachęcamy do nabycia „Gościa niedzielnego” i naszego parafialnego tygodnika „Antoni”.