Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22 listopada 2020.

1. Dzisiaj przypada  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego, a także patronalne święto Gdańskiego Seminarium Duchownego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich klerykach, a zwłaszcza kl. Tomaszu Jaworskim, który pochodzi z naszej parafii i diakonie Oskarze Gramackim, który odbywa u nas praktykę duszpasterską.

Dzisiaj także 22 listopada – w liturgii kościoła wspominamy postać św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji Panu Organiście Mirosławowi, diakonii muzycznej i scholi dziecięcej życzymy wielu łask Bożych wypraszanych przez św. Cecylię. Jednocześnie z serca dziękujemy za ubogacanie liturgii piękną grą i śpiewem.

2. Jutro w poniedziałek ostatnia msza św. wspólna za naszych zmarłych. O godz. 16.45 odczytanie imion zmarłych, o 17.00 msza św. wspólna za zmarłych i po mszy św. różaniec za zmarłych.

3. Jutro także 23.dzień miesiąca o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Ojca Pio i msza św. przez Jego wst. O 18.30.

4. W sobotę, o godz. 18.00 pierwsze nieszpory adwentowe i zapalenie pierwszej świecy adwentowej.

5. Na stoliku za ławkami możemy nabyć świece adwentowe jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.(mała świeca 6zł, duża 16 zł.)

6.Zazwyczaj w drugiej połowie listopada Panie i Panowie skarbnicy -tzw. kolektorzy rozpoczynali roznoszenie pobłogosławionych opłatków wigilijnych po domach naszych Parafian. W tym roku ze względu na obostrzenia epidemiczne taka forma jest niemożliwa. Poświęcony opłatek wigilijny będzie można otrzymać w kawiarence parafialnej po każdej mszy św. niedzielnej, a także w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Ofiary składane podczas nabywania opłatków będą przeznaczone na utrzymanie parafii.

7.W tym trudnym czasie pandemii dziękujemy za ofiarę, jaką niektórzy Parafianie wpłacili w minionym tygodniu na utrzymanie naszej parafii. Możemy to uczynić drogą internetową wpłacając na konto parafii: Bank Pocztowy SA I/O. Gdynia nr konta: 05 1320 1120 2603 0993 2000 0001