Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2017.

1.Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca kolekta gospodarcza. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

2. W tym tygodniu: w środę Nowenna do MBNP rano o godz. 7.30.

3. W środę – 13 września tzw. WIECZÓR FATIMSKI: o godz. 19.30 różaniec święty, potem procesja fatimska i msza św. ku czci MB z Fatimy o godz. 20.15. Nie ma w tym mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Wszystkich Czcicieli MBF do modlitwy i łączności z pielgrzymami naszej parafii, którzy w Fatimie w tym dniu modlą się za nas.

4. W czwartek – II czwartek miesiąca – wspólnota Żywego Różańca spotyka się tu w kościele o 17.45. Msza św. ofiarowana od Róży św. Ojca Pio.

5. W czwartek po wieczornej mszy św. ważne spotkanie dla rodziców młodzieży, kandydatów do bierzmowania.

6. Informujemy, że w poniedziałek 18 września o godz. 18.30 do naszej parafii przybędą na jeden dzień relikwie św. Brata Alberta, któremu poświęcony jest obecny rok duszpasterski. Kustoszami relikwii jest Zgromadzenie Sióstr Albertynek w Polsce oraz Zakon Rycerzy Kolumba. Przyjęcie relikwii ma ubogacić duchowo wiernych naszej parafii, a także uwrażliwić na potrzeby ubogich i odrzuconych społecznie, którym poświęcił swoje życie św. Brat Albert i założone przez niego zgromadzenie. Dlatego w dniu uroczystości tj. 18 września będą zbierane dary materialne: koce, pościele, ręczniki, środki czystości np. szampony, żele pod prysznic, mydło, ew. środki finansowe na potrzeby noclegowni i łaźni prowadzonych przez siostry albertynki z Wejherowa. Prosimy, aby rzeczy, które zostaną przyniesione do kościoła, były nowe i nie używane. Przygotujmy się na dobre przeżycie tego wydarzenia, oraz na hojną miłosierną pomoc ubogim: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).

7. Ostatnio byliśmy także świadkami nawałnic i burz. To wielkie nieszczęście dla wielu Polaków. Nasza parafia za pośrednictwem Caritas nawiązała kontakt z parafią Brusy. Na miarę naszych możliwości chcemy i my im pomóc. Potrzebne są na dzisiaj środki chemiczne, żywność o dłuższej dacie przydatności do spożycia oraz folia malarska gruba. Zbiórka tych konkretnych darów odbędzie się we wtorek i piątek. Dziękujemy za kilka darów przyniesionych w minionym tygodniu. Przynosimy je w te dni w godzinach od 19-20.tej do starej naszej kaplicy. Nasz zespół Caritas w tych dniach i godzinach czeka na nasz dar serca. Prosimy o taką solidarność z ludźmi w szczególnej potrzebie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Gość niedzielny”.