Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
23 lipca 2017.

 

 

1. Trwają wakacje. Witamy wszystkich Gości wypoczywających na terenie naszej parafii. Gościom i Parafianom życzymy Bożego Błogosławieństwa i dobrego wypoczynku. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu msze św. niedzielne w naszej świątyni o 8.00, 10.00, 12.00 i 20.00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi św. Nie spowiadamy podczas mszy św.

2. We wtorek o godz. 18.30 na mszę św. w dzień św. Jakuba i św. Krzysztofa zapraszamy wszystkich kierowców i użytkowników dróg. Po mszy św. poświęcenie pojazdów: rowerów, motocykli i samochodów. Wyjątkowo prosimy zaparkować na placu przed kościołem. W środę nowenna do MBNP rano o 7.30 i 18.00.

3. Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się kolejna zbiórka ofiar do puszek na rzecz rodzin syryjskich z Aleppo, które nasza parafia objęła pomocą w ramach ogólnopolskiej akcji „Rodzina Rodzinie. Pierwsza taka zbiórka ofiar, jak pamiętamy, odbyła się w czasie święconki w Wielką Sobotę (wpłaciliśmy wtedy na 3 miesiące).
Jak poinformowała nas Caritas – nasza parafia objęła pomocą dwie rodziny:
1. Warde Bitar ma 75 lat i jest wdową. Mieszka w Aleppo z trójką dorosłych dzieci – Helene, Agobem i Anną.
2. Marie Dowadorian ma 37 lat i jest wdową. Mieszka w Aleppo z trójką dzieci – 20-letnim Josephem, 19-letnią Windi i 17-letnią Christine.
Rodziny te musiały uciekać ze swojego domu do innej dzielnicy miasta z powodu walk i bombardowań. Potrzebują wsparcia finansowego, aby opłacić wynajem mieszkania i wykupić dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Zapłacenie za wynajem jakiegokolwiek schronienia po ucieczce z własnego domu i za dostęp do prądu w postaci jednej żarówki i skorzystania z pralki kosztuje prawie połowę tego, co udaje im się zarobić.

Chciejmy wszyscy okazać swoje serce dla potrzebujących, byśmy mogli opłacić na kolejny miesiąc, czyli 510 zł na jedną rodzinę.

4. Z żałobnej karty: w minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej Parafianki śp. Danusi Stefki z ul. Dolnej z Białej Rzeki. Dobry Jezu a nasz Panie………