Okaż serce – świąteczne akcje charytatywne w SP 2

OKAŻ SERCE – ŚWIĄTECZNE AKCJE CHARYTATYWNE W SP 2

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Tradycyjnie, w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, staramy się pamiętać o tych, których los doświadcza trudnościami życiowymi, których trapią niedostatek lub choroby. Myślimy szczególnie o dzieciach, które z takich powodów nie mogą w pełni cieszyć się Świętami tak, jakbyśmy im tego życzyli. Pragniemy choć w najmniejszym stopniu przyczynić się do tego, by nadchodzące Święta były dla każdego dziecka pełniejsze, radośniejsze.

Zachęcamy gorąco do okazania swojej życzliwości i wrażliwości poprzez włączenie się w proponowane przez nas działania:

  • Zbiórka słodyczy dla dzieci z Białorusi. Prosimy o przekazanie darów, które zostaną przekazane dzieciom przez ks. Andrzeja, misjonarza, wychowanka naszej szkoły. Zbiórka trwa do 9 grudnia (poniedziałek). Dary prosimy składać u wychowawców klas. Akcję organizuje p. Ewa Zielińska.
  • Akcja Gwiazdor Małego Trójmiasta Kaszubskiego – zbiórka słodyczy i drobnych upominków (książki, zabawki, maskotki) na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci z naszej szkoły. Dary można przynosić do gabinetu pedagogów do 18 grudnia. Akcję organizują p. p. psycholog i pedagodzy szkolni.
  • Akcja „Wylosuj Anioła” – przygotowanie kartki ze słowami wsparcia i życzeniami zdrowia dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Kartki prosimy przekazywać do p. Beaty Rejent i p. Mirosławy Smeja lub do wychowawców klas  do 10 grudnia (wtorek). Kartki zostaną wysłane do Fundacji „Gdy liczy się czas”, a następnie przekazane małym pacjentom.
  • Szkolny Świąteczny Kiermasz Charytatywny – wyjątkowo zamiast tradycyjnego Koncertu, zapraszamy do udziału w świątecznym kiermaszu, z którego dochód przeznaczymy na wsparcie  leczenia i rehabilitacji ciężko chorych dzieci z rejonu naszej szkoły. Zachęcam do udziału w Kiermaszu poprzez przekazanie i zakup ciast i ozdób świątecznych. Kiermasz odbędzie się we wtorek, 10 grudnia. Ozdoby i ciasta będzie można nabyć w holu szkoły od rana (od ok. 9.00) do późnego wieczora – do zakończenia spotkań z rodzicami. Koordynatorem kiermaszu jest p. Mirosława Smeja.

Kochani, kierując się prostą prawdą, że – tym jesteśmy bogatsi, im więcej dajemy z siebie innym, gorąco zachęcam do szerokiego udziału i wsparcia szkolnych działań charytatywnych.

W imieniu Społeczności Szkolnej SP 2,
Iwona Nowicka, Dyrektor Szkoły.