Ziemia Święta – UWAGA!

Pielgrzymi wyruszający na pielgrzymkę do Ziemi Świętej gromadzą się na placu przed kościołem w dniu wyjazdu,
tj. 15 kwietnia o godz. 2.15,
skąd autokarem wspólnie udajemy się na lotnisko do Gdańska.

Koszt przejazdu w obie strony 40 zł.

 

Szczegółowy program pielgrzymki:

Niedziela DZIEŃ 1 –  – TEL AVIV  –  BETLEJEM  
Ok. godz. 4.00 zbiórka w hali odlotów portu lotniczego Gdańsk Rębiechowo. Odprawa i odlot do Tel Avivu.  Autokarowy  transfer  z lotniska Ben Guriona do hotelu w Betlejem. Po drodze zatrzymamy się na  Polu Pasterzy, tam msza św. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Betlejem.

Poniedziałek DZIEŃ 2 –   BETLEJEM – AIN KAREM
Po śniadaniu  nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia.  Zobaczymy także kościół św. Katarzyny, Grotę Św. Józefa i Grotę Mleczną. Następnie pojedziemy do Ain Karem, gdzie nawiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Jeśli będzie taka możliwosć odwiedzimy Muzeum Yad Vashem. Kolacja, nocleg jw.

Wtorek DZIEŃ 3 –  JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI
Po śniadaniu pojedziemy do Jerozolimy na Górę Oliwną, staniemy w miejscu, z którego Pan Jezus odszedł do nieba. Zwiedzimy kościół Pater Noster i piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego i pomodlimy się w Bazylice Konania w Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia NMP.  Przejazd do spod Getsemani na Syjon Chrześcijański by nawiedzić kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik i grób Dawida. Będziemy też w Bazylice Zaśnięcia Najświętszej Maryi i Panny. Stamtąd podejdziemy jeszcze pod  Ścianę Płaczu. Kolacja i nocleg w hotelu jw.

Środa DZIEŃ 4 – BETLEJEM – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE
Po śniadaniu pojedziemy do Betanii – miasta Przyjaciół Pana Jezusa – Marii, Marty i Łazarza. Dalszy przejazd na Pustynię Judzką, po drodze zobaczymy Górą Kuszenia. Zatrzymamy się nad Jordanem k/Jerycha w miejscu Chrztu Pańskiego by tam odnowić przyrzeczenia chrzcielne, po czym pojedziemy dalej nad Morze Martwe, tam będziemy odpoczywać i korzystać z niezwykłej kąpieli. Powrót do hotelu na  kolację i nocleg jw.

Czwartek DZIEŃ 5 – JEROZOLIMA –   DROGA KRZYŻOWA  – BAZYLIKA GROBU ŚWIĘTEGO
Po śniadaniu podejdziemy do kościoła Św. Anny i do wykopalisk Sadzawki Betezda, dalej do Litostrothos i Kaplicy Biczowania. Odprawimy Drogę Krzyżową – pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Nawiedzimy Bazylikę Grobu  i Zmartwychwstania Pańskiego,  pokłonimy się przy  Grobie Pańskim i na Kalwarii. Czas na indywidualne kontemplacje i zakupy,.   Powrót do hotelu na kolację i nocleg jw.

Piątek DZIEŃ 6 – GALILEA
Po śniadaniu i spakowaniu bagaży pojedziemy do Galilei. Najpierw zatrzymamy się w  Cezarei Nadmorskiej (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich) następnie pojedziemy do Hajfy, tam  nawiedzimy   Sanktuarium OO. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. Dalsza podróż do Nazaretu. Nawiedzimy piękną Bazylikę Zwiastowania, zobaczymy też kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej by małżonkowie mogli odnowić ślubowania małżeńskie,  a wszyscy  pomodlić się i posmakować wina z Kany Galilejskiej.  Msza Święta w Nazarecie lub w Kanie. Przejazd do hotelu w Galilei na kolację i nocleg.

Sobota DZIEŃ 7 – GALILEA
Po śniadaniu najpierw dotrzemy do Góry Tabor, na szczyt wjedziemy taksówkami.. W Tabgha nawiedzimy kościół Rozmnożenia Chleba i kościół Prymatu św. Piotra (miejsce, gdzie Pan Jezus przekazał św. Piotrowi najwyższą władzę w Kościele).W Kafarnaum zobaczymy  wykopaliska domu św. Piotra oraz synagogi.  Z Tyberiady popłyniemy statkiem po Jeziorze Galilejskim, po czym spożyjemny lunch tzw. „Rybę Św. Piotra”. Po modlitwach na Górze Ośmiu Błogosławieństw pojedziemy na lotnisko Ben Guriona w Tel Avivie i o godz. 21.35 odlot do Gdańska.

Niedziela DZIEŃ 8 – POLSKA
Lądowanie na lotnisku w Gdańsku godz. 00.15

ŚWIADCZENIA
Przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami, /pokój jednoosobowy z dopłatą 30$ za dobę/, śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), rejs statkiem przez Jezioro Galilejskie, lunch „Ryba św. Piotra”, taksówka na Górę Tabor, wstępy wynikające z programu, opieka przewodnika, ubezpieczenie NW i KL, napiwki dla kierowców i obsługi w hotelach oraz w restauracjach.