Polska pod Krzyżem

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dwa lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. Liczba osób, która tego dnia wzięła różaniec do ręki przerosła najśmielsze oczekiwania! Dziś chcemy Was zaprosić na kolejne wydarzenia modlitewne, ale już w innej formie.

W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia lub zdarzały się niezmiernie rzadko. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży. Kościół w Polsce paląco potrzebuje dziś wielkiej modlitwy!

Dlatego właśnie zapraszamy Was na kolejne wydarzenie „Polska pod Krzyżem”, 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wielka akcja modlitewna odbędzie się na lotnisku Włocławek-Kruszyn.

OTO KILKA WAŻNYCH INFORMACJI:

1. Wydarzenie jest całkowicie otwarte i nie wymaga zapisów, jednak bardzo zachęcamy, by rejestrować wyjazdy na stronie www.polskapodkrzyzem.pl, pomoże to nam w organizacji spotkania. Wszystkie zarejestrowane osoby otrzymają wejściówki w pierwszych sektorach. 2. Niech cała Polska stanie pod Krzyżem. Organizujcie modlitwę w łączności z „Polską pod Krzyżem” w swoich parafiach, wsiach i miastach, wszędzie tam, gdzie będziecie (jeśli nie możecie przyjechać do Włocławka). Twórzcie własny program wydarzenia, zawsze w porozumieniu z kapłanami. Włączanie się całych diecezji byłoby wspaniałym świadectwem. Cztery elementy są kluczowe: a) zapewnienie możliwości spowiedzi dla uczestników, b) Msza Święta, c) adoracja krzyża, najlepiej w miejscach publicznych, takich jak: krzyże na placach w miastach, przy drogach, we wsiach, krzyże misyjne, d) odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia. 3Apostolstwo Polski pod Krzyżem. To wydarzenie jest oddolną inicjatywą, tworzoną przez ludzi świeckich w jedności z kapłanami, dlatego kierujemy do Was wezwanie: a) przekazujcie informację, organizujcie grupy wyjazdowe, rozmawiajcie z księżmi, proboszczami, mówcie o tym w mediach i w internecie, nagrywajcie filmy zapraszające na Wasze wydarzenie pod krzyżem (wysyłajcie je także do nas), rozgłaszajcie wszędzie – POLSKA STAJE POD KRZYŻEM, b) zgłaszajcie się do nas po plakaty i ulotki przez adres mailowy biuro@polskapodkrzyzem.pl, lub przez profil facebook, wyślemy je za darmo. 4. Módlcie się za Kościół i Polskę, składajcie ofiary postu i cierpienia. Kapłani odprawiajcie, a osoby świeckie zamawiajcie Msze Święte w intencji Polski Pod Krzyżem. Musimy jak najlepiej duchowo przygotować się na ten ważny dzień. 5. Przygotujcie się, jak najlepiej do spotkania pod Krzyżem. a) W miarę możliwości prosimy o przybycie na spotkanie w stanie łaski uświęcającej (spowiedź w miejscu zamieszkania). b) Prosimy o przywiezienie domowych krzyży, które będą tam uroczyście poświęcone. c) Prosimy o zabranie ze sobą ciepłych ubrań oraz kurtek przeciwdeszczowych na wypadek trudniejszej pogody. d) Jeżeli macie, prosimy o zabranie małych, składanych, turystycznych krzesełek, bądź kocyków, na których będzie można usiąść. e) Na miejscu będzie możliwość zjedzenia ciepłych lub zimnych posiłków w cenie 10 zł za posiłek oraz napojów ciepłych lub zimnych w cenie 5 zł.

 

Program wydarzenia:  09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 Przerwa na posiłek.
15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
18:30 Przerwa.
19:30 Droga Krzyżowa.
21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół,
dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż.
Wróćmy do podstaw, do korzeni
– do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe.

ODWAGI!

SURSUM CORDA!

Niech Maryja Niepokalana Was prowadzi, a Dobry Bóg błogosławi!
Ekipa Fundacji Solo Dios Basta