Zakończenie nabożeństw Różańcowych

DSC09380 DSC09399 DSC09390 Wraz z końcem października zakończyły się nabożeństwa różańcowe dla dzieci.

Przez cały miesiąć, trzy razy w tygodniu, dzieci naszej parafii spotykały się na wspólnej modlitwie różańcowej. Modlitwy zanoszone przez ręce Maryi odbywały się poprzez wspólne odmawianie "zdrowasiek" i śpiew znanych nam pieśni religijnych.

W trakcie nabożeństw poznawaliśmy kolejne postacie związane z tą najpiękniejszą modlitwą maryjną. Byli wśród nich święci, bohaterowie narodowi, muzycy, aktorzy, sportowcy, świeccy i księża, a także osoby zakonne… Słowem cały wachlarz przykładów do naśladowania. Dzięki naklejkom z ich wizerunkami, które otrzymując przy każdym nabożeństwie wklejaliśmy do specjalnego albumu, przykład ich życia stał się dla nas zachętą do powierzania Maryi własnych spraw w prywatnej modlitwie różańcowej.

Na ostatnim spotkaniu różańcowym został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy różaniec, zrobiony własnoręcznie przez dzieci. Spośród wielu przyniesionych, od takich nadających się do zjedzenia, przez piękne wycięte, powiązane, zlepione, pokolorowane, połączone, przyczepione i zaklejone… "komisja" złożona z młodzieży naszej parafii wybrała jeden, należący do

 Julii Nosarzewskiej z kl. II a

oraz dwa inne należące do

Moniki Dawidowskiej z kl. II a i Patryka Potrykus z kl. II b

Wszystkie różańce były zachwycająco pomysłowe i bardzo ciekawe.

Wykonawcy zarówno wyróznionych różańców, jak również wszystkich pozostałych otrzymali upominki za udział w konkursie.

Wszystko odbywało się na chwałę Bożą, którą powiększa się poprzez tą najbliższą sercu człowieka modlitwę różańcową. I choć kolejne wspólne nabożeństwa różańcowe dopiero w październiku za rok, to niech nasze różańce nie leżą tak długo w szufladzie, ale niech służą nam w zanoszeniu codziennych próśb do Boga, przez ręce Maryi!

zobacz zdjęcia