Adoracja krzyża krucjaty wyzwolenia człowieka

DSC09050   DSC09045 

14 października w naszej parafii odbyła się całodzienna adoracja krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

We wtorek 14 października na porannej Mszy św. powitaliśmy Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Został poświęcony w Krościenku nad Dunajcem i wędruje po różnych parafiach w Polsce. Krzyż Krucjaty to podjęcie dzieła odnowy moralnej w mocy Krzyża. Cały dzień trwała adoracja tej ikony Krzyża Chrystusa. Wiele osób przyszło, aby się mu pokłonić, aby uprosić w naszych rodzinach i naszej parafii łaskę owoców Krucjaty, tj. uproszenia u Boga wyzwolenia z nałogów: pijaństwa, nikotynizmu, narkomanii i innych współczesnych groźnych uzależnień.

Po porannej Mszy św. została odprawiona droga krzyżowa, w południe przy krzyżu odmówiliśmy modlitwę Anioł Pański, o godz. 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 adorację krzyża prowadziła młodzież, zaś o godz. 17.45 odmówiliśmy różaniec św.

Całodzienna adoracja została zakończona uroczystą Msza św. wotywną ze święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Na niej swoje świadectwo zlożyli ludzie zaangażowanni w to dzieło. Można było również zadeklarować swoje wstąpienie do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

zobacz zdjęcia

zobacz stronę ruchu Krucjaty Wyzwolenia Człowieka