Grupy dziecięce

DUSZPASTERSTWO DZIECI

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (Mk 10,14)

Każdy człowiek, aby mógł żyć w społeczeństwie, musi nauczyć się zasad moralnych. Szczególnie ważne jest, by uczyć ich dzieci od najmłodszych lat. Wartości chrześcijańskie, wiara w Trójjedynego Boga pomagają człowiekowi odnaleźć się w dzisiejszym świecie oraz uczą zasad współżycia z innymi ludźmi. Osoba o wyrobionym kręgosłupie moralnym i duchowym trudniej popada w pułapki, jakie niesie ze sobą dzisiejsza rzeczywistość. Etyka katolicka pomaga odróżnić dobro od zła w świecie ciągłego zabiegania, gdzie nadrzędną wartością staje się nie człowiek, ale korzyści materialne.

Przekazywać wartości katolickie można na wiele sposobów. Oczywiście, dla dzieci największymi życiowymi autorytetami są rodzice, jednakże parafia św. Antoniego Padewskiego w Redzie proponuje coś dodatkowego – duszpasterstwo dzieci. Jako parafia pragniemy pomagać rodzicom w przekazywaniu wartości i wiary najmłodszym w różnych grupach:

MINISTRANCI – LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Liturgiczna Służba Ołtarza to wspólnota ministrantów i lektorów, którzy przez służbę przy ołtarzu formują wzrastają w wierze. Spotkania formacyjne odbywają się w co 2. wtorek miesiąca po wieczornej Mszy św., a więc ok godz. 19:00 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych chłopaków do wspólnoty LSO. Wspólnotą w bieżącym roku opiekuje się ks. Maciej.

Od początku września zapraszamy nowych kandydatów do wstąpienia w grono Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórki w niedzielę o godz. 10:10 w zakrystii.

OAZA DZIECI BOŻYCH

Oaza Dzieci Bożych, czyli popularne ODB funkcjonuje od 2015r. w naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdą sobotę w podziale na grupy wiekowe: klasy IV-VI godz. 9:30 oraz klasy 0-III godz. 11:00. Miejscem spotkań są salki parafialne (wejście od biura parafialnego).
Kilka razy do roku ODB spotyka się również z innymi wspólnotami z naszej Archidiecezji na tzw. Rejonowych Dniach Wspólnoty Ruchu Światło-Życie („Dzień Modlitwy”, „Zabawa Karnawałowa”). Wspólnotą w bieżącym roku opiekuje się ks. Maciej.

SCHOLKA DZIECIĘCA

Schola dziecięca aktywnie włączą się w liturgiczną oprawę Mszy świętej w każdą niedzielę o godz. 10:30. Swoim śpiewem i zaangażowaniem dzieci głoszą chwałę Bożą, odkrywają w sobie talenty, którymi chętnie dzielą się innymi. Próby scholki odbywają się przed niedzielną Mszą św. o godz. 10:00 w salce parafialnej. Opiekunem scholki jest p. Mirek, nasz organista.