matemblewo zdobyte

DSC07550

We wtorek 15 lipca grupa półkolonistów pokonała długi dystans z dworca PKP w Gdańsku Oliwie i dotarła drogą lleśną aż do Matemblewa.

Po drodze szliśmy starymi uliczkami malowniczej Oliwy. Zaprowadziły nas one do Trójmiejsckiego Parku Krajobrazowego, którego leśnymi drogami szliśmy w kierunku celu. Piękno przyrody i zaciszne miejsca Doliny Radości odsłaniały przed nami prawdziwer piękno otaczającego nas świata. Nie omieszkaliśmy też wejść na "diabelski kamień" – jeden z większych głazów narzutowych Pomorza.

Po długim marszu dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Tu modlilismy się w intencji młodych małżeństw z naszych rodzin i z naszej parafi, a szczególnie za te spodziewające się potomstwa. W tym sanktuarium Matka Boża wyprasza wiele łask o dar nowego życia.

Dzięki uprzejmości Siostry ze zgromadzenia Kanoniczek Ducha Świętego mogliśmy posłuchać ciekawej historii tego miejsca i dowiedzieć się o dziełach prowadzonych przez to zgromadzenie. PO dniu pełnym wrażeń późnym popołudniem wróciliśmy do Redy.

zobacz zdjęcia