Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej na Jasną Górę.

 

imageKardynał Stanisław Dziwisz napisał: Niech ten Błogosławiony (w chwili ogłoszenia był błogosławionym), który słowem i przykładem życia uczył, że największą wartością każdego chrześcijanina w życiu codziennym jest Msza Święta, którą sam z wielkim nabożeństwem sprawował, i przyjmowanie Komunii Świętej, po należytym przygotowaniu oraz z gorącym dziękczynieniem, z nabożeństwa do Najświętszego Sakramentu czerpał siły do heroicznej troski o ubogich i chorych, którym zanosił Komunię Świętą także podczas niosącej śmierć zarazy, czuwa z nieba nad wszystkimi, którzy jako nadzwyczajni szafarze niosą chorym Chleb życia. Niech uprasza im łaskę gorliwej pobożności eucharystycznej i wiernego pełnienia swej posługi w Kościele.

św. Stanisław Kazimierczyk

W dniu 8 października 2011 r. (sobota) odbędzie się V Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej na Jasną Górę.

Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej na Jasna Górę.

W dniu 8 października 2011 r. (sobota) odbędzie się V Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej na Jasną Górę.
PROGRAM
godz. 11.00 – konferencja (aula O. Kordeckiego)
godz. 12.00 – Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem ks. bpa Stefana Cichego
godz. 13.15 – przerwa na posiłek
godz. 14.00 – Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich
Wyjazd nastąpi w dniu 7 października (piątek) o godz. 7.00 z Gdyni. Zbiórka o godz. 6.50 na placu przy kościele NMP Królowej Polski w Gdyni. Powrót po zakończeniu programu pielgrzymki w dniu 8 października (sobota) w godzinach poźnowieczornych.
Koszt pielgrzymki wynosi 190 zł (przejazd, nocleg, wyżywienie: obiadokolacja w dniu przyjazdu (piątek), śniadanie i obiad w dniu pielgrzymki (sobota).

/-/ Ks. Edmund Skalski
Przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Liturgicznej