pielgrzymi ze swarzewa wrócili do Redy

DSC08566 Była godzina 18.30, z radosnym śpiewem na ustach, wrócili pielgrzymi naszej parafii, którzy modlili się dzisiaj u stóp tronu Matki Bożej Swarzewskiej.

Wszyscy oni uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej, sprawowanej przez Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego. Większość pielgrzymów do Swarzewa dostała się autokarem, który wyruszył sprzed naszego kościoła o 8.45. Po dojechaniu do Swarzewa uczestniczyli oni w procesji z Najświętszym Sakramentem, która poprzedzała Eucharystię.

Po wspólnej modlitwie pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji pielgrzymi udali się pieszo w drogę powrotną do Redy. Rozmodleni, rozśpiewani i rozradowani, pomimo deszczu, dotarli szczęśliwie do domu. Parafianie witający pielgrzymów wyszli po nich, niektórzy nawet całkiem daleko, aby wspólnie wejść na plac przed kościołem. Zgromadzeni w kaplicy zakończyliśmy naszą pielgrzymkę modlitwą i błogosławieństwem.

W sercach pozostały wrażenia z tego czasu łaski i pewność, że Maryja wysłuchała wszystkich modlitw. Cóż, pozostaje teraz czekać z wiarą, na działanie Bożej Opatrzności.

zobacz zdjęcia