PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

imageZapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 07 do 15 września, którą organizujemy razem z parafią p.w .WNMP w Redzie. Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. Szczegóły i zapisy u ks. Adama.

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

O godz. 20.30 zbiórka w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego w Warszawie. Odprawa i odlot do Tel Awiwu.

DZIEŃ 2 – BAZYLIKA GROBU ŚWIĘTEGO i SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI

Przylot na lotnisko w Tel Avivie, transfer do hotelu. Śniadanie… i uliczkami Starej Jerozolimy pójdziemy do Bazyliki Grobu Świętego. Zwiedzimy bazylikę, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Po południu pojedziemy na Syjon chrześcijański (wspaniały widok na górę Oliwną i okolicę) – zwiedzimy kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik i grób Dawida. Będziemy też w Bazylice Zaśnięcia Najświętszej Maryi i Panny. Msza Święta w Wieczerniku franciszkańskim. (Ś,O,N)

DZIEŃ 3 – GÓRA OLIWNA – DROGA KRZYŻOWA

Pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy w miejscu, z którego
Pan Jezus odszedł do nieba. Zwiedzimy kościół Pater Noster i piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego i pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia NMP. Po południu – Droga Krzyżowa. Pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Potem czas na nawiedzenie Kalwarii i Grobu Świętego. Msza Święta na Górze Oliwnej. (Ś,O,N)

DZIEŃ 4 – POŻEGNANIE Z JEROZOLIMĄ

Rankiem Msza Święta. Po śniadaniu pójdziemy do Starej Jerozolimy. Będziemy w kościele św. Anny, następnie zobaczymy Ścianę Płaczu. Pójdziemy do dzielnicy ormiańskiej, skąd do Bazyliki Grobu Świętego. Po południu czas wolny na indywidualne zakupy i przemyślenia. (Ś,O,N)

DZIEŃ 5 – GALILEA

Po śniadaniu pojedziemy do Nazaretu. Będziemy się modlić w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy też kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej i Hajfy. Tu zwiedzimy Sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. Przez Cezareę Nadmorską (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich) powrócimy do Jerozolimy. Msza Święta w Nazarecie. (Ś,O,N)

DZIEŃ 6 – GALILEA

Najpierw dotrzemy do Góry Tabor, na szczyt wjedziemy taksówkami. Potem, krótki odpoczynek nad rzeką Jordan. Z Tyberiady popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny synagogi. W Tabgha zwiedzimy kościół Prymatu św. Piotra (miejsce, gdzie Pan Jezus przekazał św. Piotrowi najwyższą władzę w Kościele) oraz kościół Rozmnożenia Chleba. Po zwiedzeniu świątyni na Górze Ośmiu Błogosławieństw, udamy się w drogę powrotną do hotelu. Msza Święta na górze Tabor lub na Górze Błogosławieństw. (Ś,O,N)

DZIEŃ 7 – BETLEJEM – AIN KAREM

Rankiem pojedziemy do Betlejem, aby zwiedzić Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia. Zobaczymy także kościół św. Katarzyny, Grotę Mleczną i Pole Pasterzy. Potem pojedziemy do Ain Karem, gdzie zwiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem. (Ś,O,N)

DZIEŃ 8 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE

Dzień relaksu. Po śniadaniu zobaczymy słynne drzewo Sykomory i Górę Kuszenia, następnie przez Pustynię Judzką, pojedziemy w okolice słynnej góry Masada. Wrócimy nad Morze Martwe i będziemy odpoczywać, korzystając z kąpieli. (Ś,O,N)

DZIEŃ 9 – POWRÓT DO POLSKI

Wczesnym rankiem ok. Godz. 1.30 pojedziemy do Tel Awiwu, skąd odlecimy do Warszawy.

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem Warszawa – Tel Awiw – Warszawa, przejazdy autokarem klimatyzowanym,

7 noclegów w hotelach *** w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), rejs statkiem przez Jezioro Galilejskie, taksówka na górę Tabor, opieka przewodnika, ubezpieczenie NW i KL. Ś = śniadanie, O = obiadokolacja, N = nocleg

Kontakt Ks. Adam 505-480-915