pierwszy dzwonek już za nami

szkolaNo i stało się: nareszcie rozpoczął się rok szkolny!

A może raczej: szkoda, że wakacje się już skończyły 😉

Jak by nie mówić, zaczął się nowy rok szkolny 2008/2009.

Dla wielu będzie to kolejny już rok pracy i podejmowania nowych wyzwań edukacyjnych – tym życzymy wielu sukcesów i spełnienia podejmowanych postanowień.

Dla innych będzie to pierwszy rok nauki w życiu – tym życzymy wiele radości, dobrego startu w boju o wiedzę i mądrość oraz wiele wiele wytrwałości.

Dla jeszcze innych będzie to pierwszy rok w nowej szkole. Wiele osób sposód dzieci i młodzieży przeprowadziło się do Redy i wchodzi w środowisko naszego miasta, dzielnicy, no i oczywiście parafii. Tych serdecznie witamy i z radością przyjmujemy.

Rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą świętą, bo wierzymy, że "co z Bogiem się zaczyna, Boże jest".

Od tego roku w naszych szkołach katechizować będą nowi księża: ks. Krystian (SP 2) i ks. diakon Jan (Szkoła Prywatna), a także pani Ula (Sp 2 i Szkoła Prywatna).

Wszystkim uczniom życzymy obfitości łask Bożych i całego pakietu darów Ducha Świętego. Niech ten rok szkolny przyniesie Wam wiele sukcesów i doprowadzi Was do poznawania prawdy o Bogu i o stworzonym przez Niego świecie.

Waszym rodzicom, nauczycielom i wychowawcom, zatroskanym o Wasze kształcenie, niech również nie szczędzi tego co najcenniejsze – swojego błogosławieństwa.

Na rozpoczęty rok szkolny życzenia składają Wam:

Ks. Proboszcz Jan

Ks. Krystian

Ks. dk. Jan